Posted on Leave a comment

BREXIT a sprzedaż na Amazon VAT, najważniejsze zmiany i daty

Aby mieć aktywny listing w Wielkiej Brytanii i UE, należy zaopatrywać magazyny po obu stronach przyszłej granicy celnej osobno. Kasia łączy pracę związaną z rozliczaniem VAT za granicą  z zadaniami marketingowca. Każdego dnia wspiera klientów w ich potrzebach związanych z VAT. Dzięki takiej synergii jest w stanie przełożyć na prosty język nawet najbardziej skomplikowane rozwiązania. Zna problemy podatkowe przedsiębiorców, którzy prowadzą swoje biznesy za granicą. W efekcie, na blogu publikuje takie treści związane z VAT, które są zarówno edukacyjne, ale i użyteczne w prowadzeniu firmy.

Co stanie się z moimi ofertami EFN w Europie/UK po upływie terminu?

  1. Kiedy Wielka Brytania opuści jednolity rynek UE w styczniu 2021 r., zmianie ulegnie również kwestia sprawozdawczości VAT.
  2. O ile nie zostanie osiągnięte porozumienie, od 1 stycznia 2021 r.
  3. Donacje trafiły do organizacji charytatywnych w całej Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii.
  4. Rozwoju w Unii Europejskiej, potwierdził, że sklep internetowy zostanie uruchomiony w Polsce[21].
  5. Dziś region Wielkiego Londynu jest międzynarodową metropolią łączącą zabytki z obiektami nowoczesnej architektury oraz rozmaitość społeczności, języków i kultur z kulturą bretońską.

Powinniście również potwierdzić, czy potrzebujecie licencji, certyfikatów lub zezwoleń od właścicieli praw własności intelektualnej, aby przewieźć swoje towary przez granicę. Polecamy rozmowę z przewoźnikami w celu ustalenia, w jaki sposób będą oni zarządzać przepływem towarów przez granicę między Zjednoczonym Królestwem a UE od 1 stycznia 2021 r. Realizowane przez Sprzedającego zamówienia (w przypadku gdy Sprzedający korzysta z zewnętrznego przewoźnika) mogą być nadal realizowane przez granicę UK-UE.

Co na chwilę obecną jest potrzebne, aby przewieźć towary przez granicę celną UE?

Obowiązkiem Sprzedającego będzie zapewnienie, że wszystkie cła i taryfy są opłacane przed dostawą do klienta. Opuszczając UE, Wielka Brytania opuściła unię celną UE, a zatem będzie istniała granica celna UE przyznaje Uk Flextension między Wielką Brytanią a UE. Rząd Wielkiej Brytanii oświadczył, że będzie wymagać od przedsiębiorstw importujących z UE zgłoszeń celnych w sposób stopniowy (więcej informacji można znaleźć tutaj).

Co powstrzymuje Amazon od kontynuowania transferów towarów i fulfillment’u przez granicę UK-UE po 1.01.2021?

Istnieć będzie granica celna między Wielką Brytanią a UE. Rozwoju w Unii Europejskiej, potwierdził, że sklep internetowy zostanie uruchomiony w Polsce[21]. Nie podano jednak daty startu portalu, ale spółka zachęciła sprzedawców do rejestracji na dedykowanej stronie internetowej[22]. Musicie  zdecydować, w jaki sposób chcecie dokonać zgłoszenia celnego. Może warto się zastanowić nad zatrudnieniem dedykowanej osoby lub firmy do obsługi celnej.

Myślałem o uruchomieniu Pan-EU FBA w tym roku. Czy to dobry pomysł?

Przekazywanie produktów Pan-European w ramach FBA będzie kontynuowane jak zwykle w regionie UE. Oczywiście jeszcze obowiązuje okres przejściowy do czasu, aż zmiany faktycznie wejdą w życie. Okres przejściowy zakończy się, a Wielka Brytania będzie traktowana jako kraj spoza UE. Od tego pomentu nie będą już obowiązywały przepisy i regulacje obowiązujące obecnie w zakresie przepływu towarów i usług. Oferty w Wielkiej Brytanii będą aktywne tylko wtedy, gdy będą dostępne w brytyjskich FC (i na odwrót w przypadku ofert/zapasów w UE).

Gdzie są magazyny Amazon w Polsce? Magazyny Amazon – Polska:

Sprzedawcy będą na bieżąco musieli śledzić swoją działalność importową/eksportową oraz ewentualnie nowe obowiązki. Nasza reakcja na trzęsienie ziemi i pożary w Turcji, a także na powodzie w Europie Zachodniej, to kolejne przykłady pomocy ofiarom katastrof. W odpowiedzi na pandemię COVID-19 zaoferowaliśmy nasze doświadczenie logistyczne w Wielkiej Brytanii, dostarczając miliony zdrowych śniadań dla dzieci w ramach programu Magic Breakfast oraz dostarczając zestawy testowe do domów najważniejszych pracowników. Donacje trafiły do organizacji charytatywnych w całej Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii.

Znajdź stanowiska w centrum realizacji zamówień ze stawka godzinową

Dodatkowo zrealizowaliśmy nieodpłatnie ponad 5 mln dostaw żywności i artykułów pierwszej potrzeby do najbardziej potrzebujących rodzin. Poza rejestracją VAT, jeśli Wasza firma zajmuje się importem lub eksportem towarów fizycznych do UE lub Wielkiej Brytanii, istnieje możliwość, że od 1 stycznia 2021 r. Zapewni to Wam możliwość kontynuowania działalności, co pozwoli uniknąć kosztów i opóźnień w odprawie celnej. Musisz zdecydować, w jaki sposób chcesz dokonać zgłoszenia celnego i czy zatrudnisz osobę lub firmę, która będzie zajmować się obsługą celną dla Ciebie. Powinieneś się również skontaktować z przewoźnikami (kurierzy, brokerzy, Poczta), aby ustalić jak dostawa samodzielnie realizowana do lub z UK będzie funkcjonować od stycznia. O ile nie zostanie osiągnięte porozumienie, od 1 stycznia 2021 r.

Będzie to miało bezpośredni wpływ nie tylko na wymogi dotyczące podatku VAT i należności celnych oraz deklaracji, ale także na fizyczne przemieszczanie towarów. Pamiętajcie, że kluczowyą kwestią jest zgodność działań z przepisami VAT Post-Brexit. Nie wahajcie się skontaktować z księgowymi, aby uzyskać więcej informacji.

Ponadto kontynuujemy naszą ogólnoeuropejską współpracę z Meet and Code w celu finansowania oddolnych wydarzeń związanych z programowaniem, które umożliwiają młodym poznanie świata technologii i nauki programowania. Wsparcie młodych uczniów to tylko przykład tego, jak pomagamy osobom rozwinąć karierę w tym kierunku dzięki dostępowi do bezpłatnych szkoleń w zakresie kompetencji cyfrowych. W skali globalnej AWS zobowiązał się zapewnić 29 mln osób na całym świecie bezpłatne szkolenia w dziedzinie chmury obliczeniowej do 2025 r. Aby utrzymać poziom zapasów, sprzedawcy będą musieli wysyłać zapasy do centrów realizacji zamówień w Wielkiej Brytanii i UE. Inwentarz Pan-European FBA, który został już umieszczony w UE przed 18 grudnia, będzie wykorzystywany do realizacji zamówień UE. Inwentarz Pan-European FBA w Wielkiej Brytanii będzie w dalszym ciągu realizował zamówienia brytyjskie.

Jeśli prowadzisz sprzedaż z Wielkiej Brytanii lub UE, do realizacji zamówień przez granicę Zjednoczonego Królestwa z UE wymagane będą również informacje przedstawione powyżej (Punkt 4.). Powinieneś już teraz porozmawiać ze swoim przewoźnikiem, aby ustalić, w jaki sposób może pomóc Ci w przemieszczaniu towarów przez granicę UK-EU od 1 stycznia 2021 r. Jeśli wysyłasz towary z regionów spoza UE (np. Stanów Zjednoczonych lub Chin) do UE lub Wielkiej Brytanii, nowa granica celna między UE a Wielką Brytanią nie będzie miała wpływu na realizowane przez Ciebie zamówienia Oferta w USD przed kluczowymi danymi PCE handlowe. W przypadku sprzedaży z Wielkiej Brytanii lub UE, w celu realizacji zamówień przez granicę UK-EU, sprzedający powinni rozważyć podział zapasów i wysłanie ich do centrum realizacji w Wielkiej Brytanii i UE, tak aby po obu stronach nowej granicy celnej zapasy były wystarczające. Uruchomiliśmy również IT Skills 4U, bezpłatny program rozwoju pracowników, który ma pomóc Ukraińcom w uzyskaniu wsparcia ze strony agencji pracy i szkoleń w zakresie kompetencji cyfrowych, a tym samym w rozwoju kariery w dziedzinach związanych z chmurami obliczeniowymi.

Kiedy Wielka Brytania opuści jednolity rynek UE w styczniu 2021 r., zmianie ulegnie również kwestia sprawozdawczości VAT. W zależności od przedsiębiorstwa, niektóre sprawozdania Top 9 ciekawych faktów na temat technologii blockchain nie będą już obowiązywały i pojawią się nowe. Dokładna ocena Waszej sytuacji będzie miała kluczowe znaczenie dla prawidłowego stosowania przepisów dotyczących przywozu i wywozu.

Niektóre kraje wymagają od przedsiębiorstw spoza UE wyznaczenia przedstawiciela ds. Ponadto, tylko określone firmy, które spełniają rygorystyczne wymogi i są zatwierdzone przez lokalne władze podatkowe, mogą być mianowane na przedstawicieli podatkowych. Transgraniczna realizacja zamówień za pośrednictwem EFN (Europejskiej Sieci Realizacji Zamówień) oraz Pan-European FBA będzie stopniowo likwidowana. Wspiera polskie i zagraniczne firmy w rejestracji do VAT, składaniu deklaracji podatkowych i reprezentuje je przed zagranicznymi urzędami skarbowymi.

Działa na terenie całej Unii Europejskiej oraz Norwegii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Będzie to zależało od porozumienia handlowego, które zostanie uzgodnione przez Wielką Brytanię i UE, które jest głównym przedmiotem obecnie trwających negocjacji. Usytuowany nad Tamizą Londyn od dwóch tysiącleci stanowi ważne miejsce. Dziś region Wielkiego Londynu jest międzynarodową metropolią łączącą zabytki z obiektami nowoczesnej architektury oraz rozmaitość społeczności, języków i kultur z kulturą bretońską.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *